Asset Publisher Asset Publisher

Po raz drugi #sadziMY z prezydentem

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.

Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew.

Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

W ramach tegorocznej edycji akcji #sadziMY, w dniu 18 września, w każdym z 430 nadleśnictw, można będzie odebrać darmowe sadzonki drzew i następnie posadzić je w dowolnie wybranym miejscu poza terenami Lasów Państwowych (czyli głównie poza terenami leśnymi np.: na działce, w ogrodzie).

W Nadleśnictwie Mirosławiec przygotowaliśmy dla Państwa 300 świerków pospolitych. Punktem wydawania sadzonek będzie parking pod biurem nadleśnictwa, przy ulicy Wolności 30. Punkt czynny będzie dnia 18.09.2020 r. w godzinach od 9:00 - 15:00.