Asset Publisher Asset Publisher

LEŚNICY ODDAJĄ KREW

2700  ml - tyle krwi, oddali pracownicy z Nadleśnictwa Mirosławiec w ramach rozpoczynającej się akcji  „Leśne osocze, leśna krew”, w której udział biorą leśnicy z całej Polski oraz ich bliscy.

W środę, 05.02.2021 r, do krwiobusa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, zaparkowanego przy Ośrodku Kultury w Mirosławcu ustawiła się kolejka chętnych do oddania krwi. Pośród zgromadzonych nie zabrakło leśników. Niektórzy po raz pierwszy, a inni kolejny już, podzielili się bezcennym darem ratującym ludzkie życie i zdrowie. Akcja rozpoczęła się 27 stycznia i potrwa do końca tego roku.

Lasy Państwowe we współpracy z Narodowym Centrum Krwi organizują akcję oddawania krwi i jej składników oraz osocza od ozdrowieńców po COVID-19. We wszystkich regionalnych centrach krwiodawstwa brakuje krwi i jej składników. Zapasy tej życiodajnej substancji są na wyczerpaniu, brakuje nie tylko krwi tych najrzadszych grup, ale często także tych najpopularniejszych.

Krew jest potrzebna cały rok. Od jej dostępności często zależy ludzkie życie i zdrowie. Dlatego tak ważne jest odbudowanie stanu jej zapasów sprzed pandemii. Rośnie także zapotrzebowanie na osocze od ozdrowieńców, które łagodzi objawy choroby.